Warsztaty w ramach projektu EDU-ARCTIC2

Instytut Geofizyki PAN zaprasza nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i prowadzących zajęcia językowe w klasach dwujęzycznych do udziału w warsztatach organizowanych w ramach projektu EDU-ARCTIC2: od badań polarnych do naukowej pasji – innowacyjna edukacja przyrodnicza w Polsce i Norwegii.
Warsztaty odbędą się 28 września (wtorek) w godzinach 16.00-19.30 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 64.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.
Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem:  https://forms.gle/Zi8Y1J8Za8TV4iLj7

Program warsztatów:
16.00 – Powitanie uczestników, prezentacja projektu
16.15 – Prezentacja „Niedźwiedź polarny” i omówienie na jej przykładzie pakietu edukacyjnego opracowanego w ramach projektu EDU-ARCTIC2
17.00 – Prezentacja platformy edukacyjnej Graasp.eu
17.30 – Przerwa na kawę
17.45 – Prezentacja wybranych pakietów edukacyjnych
18.15 – Omówienie lekcji online jako formy prowadzenia zajęć i połączenie wideo z naukowcem z Instytutu Geofizyki PAN lub Norweskiego Instytutu Bioekonomii (NIBIO)
19.00 – Pokaz filmów 360 stopni o tematyce polarnej
19.15 – Sesja pytań i odpowiedzi
19.30 – Zakończenie warsztatów

Prowadzące warsztaty:
dr Agata Goździk – geofizyczka i edukatorka, kierownik Zespołu Komunikacji Naukowej i Edukacji w Instytucie Geofizyki PAN, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych (EDUSCIENCE, EDU-ARCTIC, ERIS, EDU-ARCTIC2, ODYSSEY, BRITEC, EDU-ARCTIC.PL), koordynatorka Krajowego Punktu Kontaktowego Scientix w Polsce, członkini Zespołu Doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy Prezesie PAN.
Dagmara Bożek – Polarniczka, tłumaczka języka rosyjskiego, autorka książek Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktycznaRyszard Czajkowski. Podróżnik od zawsze. Uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (2012-2013) i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (2015-2016). Związana z edukacją; pracuje w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych (Eduscience, EDU-ARCTIC, EDU-ARCTIC2, EDU-ARCTIC.PL) promujących badania w obszarach polarnych. Zajmuje się nauczaniem języka rosyjskiego i pełni funkcję redaktor merytorycznej cyfrowego art-zina „Gazeta Musi się Ukazać”